Jak dobrze umyć growbox?

0

Sprawne umycie growboxa nie jest generalnie jakimś wielkim wyczynem. Nie różni się zbytnio od umycia okna, czy jakieś szafki. Choć może oczywiście nastręczać pewnych trudności osobom, które szmatki do mycia zbyt wiele razy w ręku w swym życiu nie miały.

Czystość i porządek w growbox

Zanim powiemy wam krok po kroku co powinniście zrobić ustalmy może jedną zasadę, która jest naprawdę ważna: umyjcie growbox starannie. O niedopatrzenie, które zaowocuje po kilku tygodniach grzybem, jest bowiem łatwo.

mycie-growbox-uprawa-indoor-namiot-uprawowy-jak-umyc-growboxa

W zależności od wielkości waszej skrzynki (przy małym growboxie niekoniecznie będzie to potrzebne) warto najpierw wasze pudło/pomieszczenie porządnie odkurzyć.

Następnie – gdy już wszystkie większe drobiny zostały usunięte – bierzemy się za szorowanie ścian. Jeżeli chcecie, możecie zaopatrzyć się w jakieś specjalistyczne preparaty stworzone specjalnie z myślą o myciu / dezynsekcji growboxów. Jakkolwiek tak naprawdę wystarczy wam najzwyklejszy płyn do mycia naczyń, czy inny bakteriobójczy środek na lepiące się powierzchnie.

uprawa-indoor-porzadek-w-uprawie-domowa-uprawa-roslin-pod-hps

Warto następnie – tam gdzie będzie to potrzebne – wyszorować kamień, który mógł się pojawić na skutek wysychania wody. Używamy tutaj pierwszego lepszego odkamieniacza.

Mycie i płukanie namiotu uprawowego

Całość myjemy ponownie – tym razem szmatką (najlepiej inną, niż używana wcześniej) nasączoną jedynie wodą. Potem dodatkowo jeszcze solidnie płuczemy.

Teraz pozostaje jeszcze tylko growbox wysuszyć (nie trzeba chyba podpowiadać, że będzie to trudne w piwnicy, czy w miejscach o dużej wilgotności?).

I to właściwie wszystko.

Utrzymywanie porządku w trakcie uprawy

Warto może jeszcze tylko dodać, że o uprawę i warunki w growboxie (zwłaszcza mały growbox) należy dbać także, kiedy już mamy w nim roślinki. Pamiętajcie więc o usuwaniu martwych części roślin, czy obumarłych liści. Inaczej narażacie się w dużo większym stopniu na to, że zalęgnie się wam robactwo, albo rośliny dotknie jakaś zaraza.

maly-zestaw-growbox-uprawa-pod-hps-cfl-led-lecznicze-rosliny-uprawa-domowa

 

Komentarze do wpisu (0)

Najnowsze artykuły
Przewodnik po najpopularniejszych podłożach uprawowych.

Z czasem nawet tak naturalna rzecz jak uprawa roślin rozwinęła się na tyle, iż na chwilę obecną mamy wiele rodzajów podłoży uprawowych, mniej lub bardziej różniących się od siebie. Mnogość ta pozwala obecnym ogrodnikom na odrobinę fantazji. Uprawa tradycyjna w glebie, a może coś bardziej innowacyjnego ? Aeroponika ? Hydroponika ? A może wełna mineralna ? Kokos ?

Herbatki aktywowane - najlepszy organiczny nawóz na świecie.

Herbatka aktywowana to nic innego jak kompost lub inna materia organiczna, którą wrzucamy do wody z melasą, będącej pokarmem dla bakterii. Teraz wystarczy tylko napowietrzać całość przez 24-48 godziny za pomocą pompki powietrza i kamienia, które kupimy w sklepie akwarystycznym. Duża ilość pokarmu oraz tlenu pozwala mikroorganizmom na rozmnażanie się w szybkim tempie. Powodzenie upraw organicznych zależy głównie od mikroorganizmów takich jak: bakterie czy grzyby które to rozkładają materię organiczną na składniki bezpośrednio przyswajalne dla roślin.

Wpływ ph na wzrost roślin.

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś/aś się czemu twoje rośliny nie rosną poprawnie, mają niedobory pierwiastków mimo iż rosną w odpowiednio nawiezionej i bogatej w składniki pokarmowe glebie, odpowiedź jest prosta. Gleba ta, a i być może woda którą podlewasz rośliny, miała nieodpowiedni odczyn pH. Odczyn pH czyli odczyn kwasowości gleby, odpowiada za przyswajalność pierwiastków przez rośliny. Gdy gleba ma zbyt wysoki lub zbyt niski odczyn pH, wtedy niektóre pierwiastki stają się przez nie niemożliwe do pobrania i stąd właśnie pojawiają się niedobory.

Blog kategorie
Blog chmura tagów
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl