Producenci

Namiot Growbox

Chcesz rozpocząć przygodę z domową uprawą roślin? A może już z powodzeniem to robisz i chcesz rozwinąć uprawę warzyw oraz ziół w warunkach indoor? Świetnie trafiłeś! W naszej ofercie znajdziesz nie tylko profesjonalne i sprawdzonenamioty do uprawy, ale także w konkurencyjnych na rynku cenach!

Growboxy w sklepie internetowym mrgrow.pl są nawet o kilkanaście procent tańsze w porównaniu z ofertami konkurencyjnych sklepów. Co więcej, oferujemy nasze bestsellerowe autorskie zestawy growbox różnych wielkości, stworzone i dopasowane dla growerów. Wszystkie dostępne w naszym sklepie internetowym mrgrow.pl lub po umówieniu się w opcji odbioru osobistego w Zabrzu.

Nasze namioty do uprawy wykonane są z odpornej tkaniny, dzięki czemu zamykają zieleń w osobnej enklawie, odcinając przestrzeń życiową od zapachów ibałaganu związanego z pracą przy niej. Jak wiadomo uprawa indoor wymaga stworzenia warunków zbliżonych do naturalnych – dobrej jakości namioty wyścielone są srebrną lub biała materia równomiernie odbijająca światło niezbędne do procesu fotosyntezy.

Podstawowe i specjalistyczne zestawy

Wieloletnie doświadczenie i dbałość o jakość oferowanych produktów przekłada się na to, że w naszym sklepie kupisz podstawowe namioty do uprawy, różnych rozmiarów, które z powodzeniem wkomponujesz w przestrzeń swojego mieszkania czy domu.

Decydując się dodatkowo na zakup akcesoriów wyposażenia growboxa cena zestawu będzie jeszcze niższa! Wszystkie oferowane przez nas namioty oraz elementy ich wyposażenia spełniają najwyższe wymagania i normy konieczne do uprawy roślin. Zachęcamy do zakupów i życzymy obfitych plonów!

Kabel grzewczy (4m, 10m) Kabel grzewczy (4m, 10m)
Producent: Neptune
Cena:

71,90 zł

zobacz więcej
Regulator temperatury Regulator temperatury
Cena:

137,27 zł

szt.
zobacz więcej

Growbox to pomieszczenie w którym uprawiamy rośliny. Uprawanamiocie uprawowym (growboxie) ma za zadanie zapewnienie stabilnych i jak najlepszych warunków uprawy. Od środka pokryte foliami refleksyjnymi, by zminimalizować straty światła i zmaksymalizować plony. Growbox-y wyposażone są w otwory do podłączenia wentylacji i na okablowanie. Zamykane są na najwyższej jakości zamki błyskawiczne co pozwoli uniknąć wydostawania się zapachów na zewnątrz namiotu. Montaż namiotu uprawowego jest bardzo prosty i jest świetnym wyborem zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych growerów. Najpopularniejsze growbox-y to Homebox, Darkroom i Hydro Shot.

 

Może cię również zainteresować:

 

Artykuły

Najczęściej zadawane pytania

Growbox to profesjonalny namiot przeznaczony do uprawy roślin w warunkach indoor – czyli w przestrzeniach zamkniętych takich jak mieszkanie, dom, garaż, piwnica czy inne pomieszczenie gospodarcze. Jego zaletą jest szczelność, dzięki czemu można utrzymać stałe oraz optymalne warunki uprawy w sztucznym otoczeniu. Szczelność growboxa wyklucza także przenikanie niepożądanych zapachów na zewnątrz. Profesjonalny namiot do uprawy ma bardzo estetyczny wygląd oraz jest wykonany z grubego materiału gwarantującego odbicie światła i w efekcie oczekiwane rezultaty w domowej uprawie roślin.

Wszystko zależy od wielkości zamkniętej przestrzeni jaką dysponujemy oraz tego jaką jej część chcemy przeznaczyć na umieszczenie growboxa oraz zainstalowanie w nim profesjonalnego oświetlenia, systemu ogrzewania i wentylacji. Kolejną przesłanką, która jest decydująca wówczas gdy chcemy wybrać odpowiednich rozmiarów namiot do uprawy, jest to jakie rośliny zamierzamy hodować. Do uprawy ziół oraz niedużych warzyw i owoców wystarczy już nieduży growbox, w którym można stworzyć optymalny ekosystem obradzający w obfite plony. Dostępne są także duże growboxy przeznaczone do uprawy roślin, które wymagają odpowiedniej szerokości oraz wysokości, żeby osiągnąć naturalny wzrost.

Niezależnie od bogatej oferty wentylatorów, nawet te z najwyższej półki mogą okazać się za głośne i uciążliwe dla osób w otoczeniu growboxa. Istnieje wiele domowych sposobów na wyciszenie wentylatora w growbox. Wytłumić szum wentylatora można za pomocą waty do ociepleń lub specjalnych mat lub gąbek akustycznych wykorzystywanych w przestrzeni studia nagraniowego. Ale nawet to może nie wystarczyć, bo oprócz wytłumienia wentylatora również rury, przez które leci powietrze mogą wydawać uciążliwy szum. Skutecznym sposobem na wyciszenie wentylacji w growbox są profesjonalne tłumiki akustyczne.
Odpowiadając na to pytanie trzeba wyjaśnić czym jest lumen. Jest to jednostka strumienia świetlnego, która określa ilość światła emitowanego przez dane źródło światła. Zatem im więcej lumenów, tym więcej światła jest wytwarzanego przez jego źródło. Liczba lumenów na 1 m2 growboxa zależna jest od tego jakie rośliny będziemy uprawiać oraz jakie wymagania co do światła mają te rośliny. W przybliżeniu na powierzchni 1 m kw. namiotu do uprawy, wymagające rośliny potrzebują ok. 5000 lumenów.
Decydują się na uprawę 4 roślin najbardziej optymalna będzie tak zwana ekonomiczna wersja growboxa. To zazwyczaj namiot o wymiarach w przybliżeniu 60x60x160cm, którego HPS wynosi 150 W lub 40x40x140 cm z energooszczędną świetlówką o mocy 125 W. Oferta tak zwanych ekonomicznych growboxów przeznaczonych do uprawy 4 roślin jest bardzo bogata i zbliżona pod względem wymiarów oraz poboru mocy.
Zużycie prądu przez growbox uzależnione jest od wielu czynników. Poczynając od wielkości namiotu, przez dobór roślin, czas ich uprawy, a kończąc na ilości potrzebnych lumenów oraz mocy, w którą zasilany jest system wentylacji. W internecie można znaleźć profesjonalne kalkulatory zużycia prądu w growboxie. Wystarczy podać parametry, o których wspominaliśmy, jak również dokładną stawkę za zużycie kW prądu.
Wentylacja w growbox jest niezbędna ponieważ uprawianym roślinom należy zapewnić optymalny dobór tlenu i CO2. Jednak wiele roślin (takich jak np. zioła) charakteryzuje się bardzo intensywnym zapachem, często uciążliwym dla otoczenia i domowników. Dlatego najbardziej sprawdzone i skuteczne jest zastosowanie filtrów węglowych. Ich oferta jest bardzo bogata i naprawdę jest w czym wybierać.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl