Nawozy do uprawy roślin indoor i outdoor

0

W obecnych czasach ogrodnictwo rozwinęło się bardzo intensywnie. Ilość plonów jakie można zebrać z roślin znacznie wzrosła w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat. Rozwój ten zawdzięczamy w dużej części producentom nawozów, którzy prześcigają się między sobą by stworzyć produkty coraz wyższej jakości.

Najszybszy rozwój widoczny jest wśród producentów nawozów do hydroponiki. Ta metoda uprawy roślin rozwinęła się w ciągu ostatnich lat na tyle, że śmiało można powiedzieć o tych nawozach, że są one dopracowane dosłownie w każdym calu.

Profesjonalne nawozy do hydroponiki wiodących marek powstały dzięki dziesiątkom lat badań i testów. Dzięki temu efekty ich stosowania są wręcz spektakularne.

Zestaw nawozów dla roślin GHE do hydroponiki / coco

Zestaw nawozów dla roślin GHE do hydroponiki / coco

Uznane firmy produkujące nawozy indoor

Wiele z firm produkujących nawozy do hydroponiki osiągnęły swój sukces dzięki powiązaniu swoich produktów z konopiami. Masowo zaczęły one produkować nawozy do konopi.

W krajach takich jak Kanada, Holandia czy Hiszpania nawozy do hydroponiki, często sprzedawane są jako nawozy do roślin. W Polsce uprawa konopi indyjskich jest nielegalna i nie polecamy tej praktyki ponieważ jest ona zagrożona karą pozbawienia wolności.

Holenderska firma Canna zaczerpnęła swoją nazwę ze skrótu nazwy Cannabis - w łacinie oznaczającej konopie. Nic więc dziwnego, że firmy z branży hydroponicznej często kojarzone są z uprawą konopi indyjskich.

Zestaw organicznych nawozów na wzrost i kwitnienie dla roślin MrGrow Biotabs

Zestaw organicznych nawozów na wzrost i kwitnienie dla roślin Biotabs

Wpływ nawozów na jakość i ilość plonów

Stosowanie odpowiednich nawozów sprawia, że hodowcy roślin na całym świecie odnotowują rekordowo wysokie plony. Wzrasta również jakość plonów, ponieważ rośliny rosną zdrowsze gdy ich zapotrzebowanie na składniki pokarmowe jest odpowiednio zaspokojone.

Nawozy stosowane przez growera mają duży wpływ na cechy organoleptyczne plonów takie jak: smak, zapach i wygląd owoców.

Duży wpływ na jakość plonów ma również zawartość witamin czy minerałów w owocach. Przy uprawie roślin leczniczych, ważna jest również zawartość składników aktywnych. Tutaj również mają spore znaczenie nawozy.

Zestaw nawozów Plagron od MrGrow.pl Zabrze Growshop

Zestaw nawozów Plagron

Poza podstawowymi składnikami pokarmowymi tj. azotem, fosforem i potasem, ważne są również witaminy, aminokwasy oraz mikroelementy. Mają one duży wpływ właśnie na jakość i zdrowie roślin. Niezmiernie istotne są też chelaty jakich użył producent. Od ich jakości zależy to, jak dany nawóz będzie przyswajany przez rośliny.

Uprawa roślin z dość prymitywnej formy, rozwinęła się w bardzo zaawansowany proces w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat. Obecnie używając nawozów możemy być pewni, że używamy czegoś nad czym pracowało wielu znakomitych naukowców, ogrodników i pasjonatów pragnących zwiększyć ilość oraz jakość plonów, zbieranych przez ludzi na całym świecie.

Komentarze do wpisu (0)

Blog chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl