Nawozy do uprawy roślin indoor i outdoor

0

Nawozy wysokiej jakości dla roślin

W obecnych czasach ogrodnictwo rozwinęło się bardzo intensywnie. Ilość plonów jakie można zebrać z roślin znacznie wzrosła w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat. Rozwój ten zawdzięczamy w dużej części producentom nawozów, którzy prześcigają się między sobą by stworzyć produkty coraz wyższej jakości.

Najszybszy rozwój widoczny jest wśród producentów nawozów do hydroponiki. Ta metoda uprawy roślin rozwinęła się w ciągu ostatnich lat na tyle, że śmiało można powiedzieć o tych nawozach, że są one dopracowane dosłownie w każdym calu. Profesjonalne nawozy do hydroponiki wiodących marek powstały dzięki dziesiątkom lat badań i testów. Dzięki temu efekty ich stosowania są wręcz spektakularne.

Zestaw nawozów dla roślin GHE do hydroponiki / coco

Uznane firmy produkujące nawozy indoor

Wiele z firm produkujących nawozy do hydroponiki osiągnęły swój sukces dzięki powiązaniu swoich produktów z konopiami. Masowo zaczęły one produkować nawozy do konopi. W krajach takich jak Kanada, Holandia czy Hiszpania nawozy do hydroponiki, często sprzedawane są jako nawozy do marihuany. W Polsce uprawa konopi indyjskich jest nielegalna i nie polecamy tej praktyki ponieważ jest ona zagrożona karą pozbawienia wolności.

Holenderska firma Canna zaczerpnęła swoją nazwę ze skrótu nazwy Cannabis - w łacinie oznaczającej konopie. Nic więc dziwnego, że firmy z branży hydroponicznej często kojarzone są z uprawą konopi indyjskich.

Zestaw organicznych nawozów na wzrost i kwitnienie dla roślin MrGrow Biotabs

Wpływ nawozów na jakość i ilość plonów

Stosowanie odpowiednich nawozów sprawia, że hodowcy roślin na całym świecie odnotowują rekordowo wysokie plony. Wzrasta również jakość plonów, ponieważ rośliny rosną zdrowsze gdy ich zapotrzebowanie na składniki pokarmowe jest odpowiednio zaspokojone.

Nawozy stosowane przez growera mają duży wpływ na cechy organoleptyczne plonów takie jak: smak, zapach i wygląd owoców.

Duży wpływ na jakość plonów ma również zawartość witamin czy minerałów w owocach. Przy uprawie roślin leczniczych, ważna jest również zawartość składników aktywnych. Tutaj również mają spore znaczenie nawozy.

Zestaw nawozów Plagron od MrGrow.pl Zabrze Growshop

Poza podstawowymi składnikami pokarmowymi tj. azotem, fosforem i potasem, ważne są również witaminy, aminokwasy oraz mikroelementy. Mają one duży wpływ właśnie na jakość i zdrowie roślin. Niezmiernie istotne są też chelaty jakich użył producent. Od ich jakości zależy to, jak dany nawóz będzie przyswajany przez rośliny.

Uprawa roślin z dość prymitywnej formy, rozwinęła się w bardzo zaawansowany proces w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat. Obecnie używając nawozów możemy być pewni, że używamy czegoś nad czym pracowało wielu znakomitych naukowców, ogrodników i pasjonatów pragnących zwiększyć ilość oraz jakość plonów, zbieranych przez ludzi na całym świecie.

Komentarze do wpisu (0)

Najnowsze artykuły
Przewodnik po najpopularniejszych podłożach uprawowych.

Z czasem nawet tak naturalna rzecz jak uprawa roślin rozwinęła się na tyle, iż na chwilę obecną mamy wiele rodzajów podłoży uprawowych, mniej lub bardziej różniących się od siebie. Mnogość ta pozwala obecnym ogrodnikom na odrobinę fantazji. Uprawa tradycyjna w glebie, a może coś bardziej innowacyjnego ? Aeroponika ? Hydroponika ? A może wełna mineralna ? Kokos ?

Herbatki aktywowane - najlepszy organiczny nawóz na świecie.

Herbatka aktywowana to nic innego jak kompost lub inna materia organiczna, którą wrzucamy do wody z melasą, będącej pokarmem dla bakterii. Teraz wystarczy tylko napowietrzać całość przez 24-48 godziny za pomocą pompki powietrza i kamienia, które kupimy w sklepie akwarystycznym. Duża ilość pokarmu oraz tlenu pozwala mikroorganizmom na rozmnażanie się w szybkim tempie. Powodzenie upraw organicznych zależy głównie od mikroorganizmów takich jak: bakterie czy grzyby które to rozkładają materię organiczną na składniki bezpośrednio przyswajalne dla roślin.

Wpływ ph na wzrost roślin.

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś/aś się czemu twoje rośliny nie rosną poprawnie, mają niedobory pierwiastków mimo iż rosną w odpowiednio nawiezionej i bogatej w składniki pokarmowe glebie, odpowiedź jest prosta. Gleba ta, a i być może woda którą podlewasz rośliny, miała nieodpowiedni odczyn pH. Odczyn pH czyli odczyn kwasowości gleby, odpowiada za przyswajalność pierwiastków przez rośliny. Gdy gleba ma zbyt wysoki lub zbyt niski odczyn pH, wtedy niektóre pierwiastki stają się przez nie niemożliwe do pobrania i stąd właśnie pojawiają się niedobory.

Blog kategorie
Blog chmura tagów
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl