Środki ochrony roślin na outdoor 0

Uprawa outdoor wymaga od nas i naszych roślin sprostania wielu zagrożeniom które czyhają na nasze rośliny na zewnątrz. Będą to szkodniki mniejsze i większe, owady, skorupiaki, gryzonie czy duże ssaki takie jak dziki, sarny czy nawet łosie. Jak zabezpieczyć spota przed zwierzętami i szkodnikami?

czytaj całość »
Jak znaleźć spota do uprawy outdoor? 0

Jeśli planujesz swoją pierwszą uprawę outdoor, zapewne jednym z pierwszych pytań i zagadek przed jakimi staniesz, będzie pytanie "jak i gdzie znaleźć idealną miejscówkę do uprawy outdoor?". Będzie to jedna z pierwszych trudnych decyzji jakie będziesz musiał podjąć zaczynając uprawę. Zatem, czym kierować się i gdzie szukać idealnego spota? Zapoznaj się z artykułem by się tego dowiedzieć!

czytaj całość »
Jak przygotować sadzonki przed outdoorem? 0

Czy można wysadzać małe kiełki prosto na przygotowane miejsce? A może lepiej przygotować zdrową i silną, nieco podrośniętą sadzonkę w domu i wysadzić ją na zewnątrz po jakimś czasie? Co zrobić by sadzonka nie cierpiała z powodu niedoboru światła? Ten artykuł powinien odpowiedzieć wam na wszystkie pytania dotyczące przygotowania sadzonek przed sezonem outdoor, zapraszam do czytania.

czytaj całość »
Indoor czy outdoor - co jest opłacalne? 0

Co jest bardziej opłacalne - uprawa outdoor czy uprawa indoor? Jaki sposób uprawy pozwoli osiągnąć większe plony lub plony niższym nakładem finansowym? Wielu growerów uprawiających pomidory na własny użytek zastanawia się, jaki sposób uprawy pozwoli im na plon zaspakajający ich potrzeby. Zapraszam do zapoznania się z poniższym artykułem w celu rozwiania wszelkich wątpliwości.

czytaj całość »
Jak podnieść lub obniżyć wilgotność w growboxie ? 0

Utrzymanie odpowiedniej wilgotności uprawy dla roślin to nie lada sztuka dla początkującego growera. Powiedzmy sobie szczerze, warunki w jakich rosną nasze rośliny odgrywają kluczową rolę, w tym czy zbierzemy zadowalający nas plon, oraz jaka będzie jego jakość. Dowiedź się z tego artykułu, jak obniżyć lub podnieść wilgotność w growboxie.

czytaj całość »
BioTabs - holenderski pionier nawozów 0

Holenderska firma BioTabs zajmuje się produkcją organicznych nawozów do uprawy roślin i polepszaczy glebowych. Misją firmy jest maksymalne ułatwienie pracy growerowi przy jednoczesnym zapewnieniu obfitych, wysokiej jakości plonów. Nazwa firmy wzięła się od słów BIO, które mówi o naturalności nawozów i TABS, które wzięło się od podstawowego nawozu produkowanego przez firmę.

czytaj całość »
Ponowne użycie tego samego podłoża do uprawy 0

Większość growerów po każdej uprawie i zebranych plonach pozbywa się podłoża w którym rosły rośliny. Ma to swoje uzasadnienie ponieważ podłoże jest już wyjałowione, mocno przerośnięte przez korzenie, dochodzi też temat szkodników i chorób. Czy jednak podłoże do uprawy nadaje się do wielokrotnego użycia? Oraz w jaki sposób przygotować je do następnej uprawy? Dowiecie się z tego artykułu!

czytaj całość »
Jaki growbox jest najlepszy? 0

Wiele osób kupując swój pierwszy growbox, nie ma najmniejszego pojęcia czym się one od siebie różnią i czy w ogóle jest między nimi jakaś różnica, poza ceną. Jako osoba z kilkuletnim doświadczeniem w uprawie roślin indoor, a także 2,5 letnim doświadczeniem jako sprzedawca w growshopie, znam temat od podszewki i postaram się zrobić w tym wpisie wielkie porównanie growboxów.

czytaj całość »
Zasilacz cyfrowy czy magnetyczny do lamp HPS? 0

Jeśli uprawiasz indoor – jest duża szansa że używasz lamp sodowych HPS i matalohalogenkowych MH jako źródła światła w swoim growboxie lub growroomie. Jeśli tak, na pewno chociaż raz zastanawiałeś się jaka jest różnica między tanimi balastami magnetycznymi, a droższymi zasilaczami cyfrowymi. Dowiedź się jakie są plusy i minusy ich zastosowania.

czytaj całość »
TOP 5 najlepszych lamp HPS 0

Lampa lampie nie równa, to fakt. Różnią się one nie tylko ceną ale także ilością generowanych lumenów i μmol/s (PAR) jakością wykonania oraz widmem światła. Jak wiemy światło to jeden z najważniejszych czynników przekładających się na wzrost oraz plon naszych roślin i nie warto na nim oszczędzać ponieważ zemści się to na nas podczas zbiorów. Ale jaka lampa HPS jest najlepsza? Dowiecie się tego z artykułu!

czytaj całość »
Wpływ Co2 na wzrost roślin i sposoby na jego suplementację 0

Rośliny potrzebują kilku czynników do przeprowadzenia procesu fotosyntezy w którym produkują sobie pokarm. Jednym z tych czynników jest dwutlenek węgla czyli Co2. Występuje on naturalnie w powietrzu atmosferycznym, jednak w bardzo małych ilościach około 360 PPM czyli 0,0360%. Jednak rośliny są w stanie zużyć go znacznie więcej, i to nawet 3-4 razy więcej.

czytaj całość »
Najlepsze nawozy dla początkujących 0

Jednymi z najczęściej pojawiąjącymi się pytaniami na forach tematycznych są pytania jakie nawozy są najlepsze, a jeszcze częściej jakie nawozy są najlepsze dla początkujących ? O ile pierwsze z pytań nie jest wcale proste, i nie da się na nie odpowiedzieć jednoznacznie to drugie, przynajmniej dla mnie jest proste. Ale do tego zaraz dojdziemy. Tak na prawdę nie ma nawozów lepszych lub gorszych, większość nawozów po prostu sprawdza się lepiej lub gorzej w rękach różnych osób. Tak na prawdę każda uprawa jest inna i to że coś sprawdziło się lub nie w jakimś konkretnym przypdku nic nie znaczy. Jesli chodzi o nawozy najlepsze dla początkujących pierwsze co ciśnie mi się na usta to nawozy organiczne. Tak wiem, jestem "trochę" zakręcony na ich punkcie i zawsze uważam że są one lepsze od nawozów mineralnych, zwanych także nawozami sztucznymi ale jest tak dlatego iż mam ku temu swoje powody i trafne argumenty o których zaraz sobie porozmawiamy.

czytaj całość »
Jak zacząć uprawę indoor - poradnik dla początkujących 0

Wielu koneserów ziół, warzyw i owoców w pewnym momencie dochodzi do wniosku iż kupowanie ich w sklepie lub na tak zwanym "czarnym rynku" jest bardzo drogie, a często nawet niebezpieczne ponieważ w wielu przypadkach są to zioła czy warzywa wątpliwej jakości. Zaczynają oni myśleć o własnej domowej uprawie, uprawie na własny użytek która pozwoli im odciąć się od wysokich(i ciągle rosnących) cen a także pozwoli na kontrolę jakości. Nie od dziś wiadomo iż uprawa na własny użytek się opłaca. No ale jak zacząć domową uprawę ? Dowiecie się tego od A do Z z tego artykułu.

czytaj całość »
Najczęściej popełniane błędy początkujących growerów. 0

Każdy początkujący grower chce dla swoich roślin jak najlepiej, jednak nie posiadając doświadczenia często popełnia błędy w uprawie które nawarstwiając się przyczyniają się do pogorszenia stanu zdrowia naszych roślin a często nawet do ich śmierci. Dziś postaram się wymienić najczęsciej popełniane przez początkujących błędy, tak by nawet najbardziej poczatkujący grower nie popełnił ich nigdy w swojej karierze.

czytaj całość »
Jak obniżyć temperaturę w growboxie ? 0

Wielu growerów uprawiających indoor, czyli w pomieszczeniach pod sztucznym oświetleniem musi radzić sobie z problemem jakim jest temperatura generowana przez lampy. Idealna temperatura do uprawy roślin to około 26-27 stopni Celsjusza, jednak lampy potrafią ogrzać growbox czy growroom nawet do ponad...

czytaj całość »
Uprawa hydroponiczna w growboxie. Jak zacząć? 0

Jeżeli interesujecie się od jakiegoś czasu uprawą roślin w warunkach domowych, to spotkaliście się pewnie już z wyrażeniem uprawa hydroponiczna, hodowla w hydro lub hydroponika.

Najogólniej rzecz biorąc jest to bardzo ciekawa alternatywa dla tradycyjnej uprawy roślin w glebie, w której uprawia się je w wodzie. Ziemia nie będzie waszym roślinom w ogóle potrzebna, a wszystkie składniki, które potrzebują będą im dostarczane w bardziej bezpośredni sposób.

czytaj całość »
Jak dobrze umyć growbox? 0

Sprawne umycie growboxa nie jest generalnie jakimś wielkim wyczynem. Nie różni się zbytnio od umycia okna, czy jakieś szafki. Choć może oczywiście nastręczać pewnych trudności osobom, które szmatki do mycia zbyt wiele razy w ręku w swym życiu nie miały.

czytaj całość »
Najnowsze artykuły
Przewodnik po najpopularniejszych podłożach uprawowych.

Z czasem nawet tak naturalna rzecz jak uprawa roślin rozwinęła się na tyle, iż na chwilę obecną mamy wiele rodzajów podłoży uprawowych, mniej lub bardziej różniących się od siebie. Mnogość ta pozwala obecnym ogrodnikom na odrobinę fantazji. Uprawa tradycyjna w glebie, a może coś bardziej innowacyjnego ? Aeroponika ? Hydroponika ? A może wełna mineralna ? Kokos ?

Herbatki aktywowane - najlepszy organiczny nawóz na świecie.

Herbatka aktywowana to nic innego jak kompost lub inna materia organiczna, którą wrzucamy do wody z melasą, będącej pokarmem dla bakterii. Teraz wystarczy tylko napowietrzać całość przez 24-48 godziny za pomocą pompki powietrza i kamienia, które kupimy w sklepie akwarystycznym. Duża ilość pokarmu oraz tlenu pozwala mikroorganizmom na rozmnażanie się w szybkim tempie. Powodzenie upraw organicznych zależy głównie od mikroorganizmów takich jak: bakterie czy grzyby które to rozkładają materię organiczną na składniki bezpośrednio przyswajalne dla roślin.

Wpływ ph na wzrost roślin.

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś/aś się czemu twoje rośliny nie rosną poprawnie, mają niedobory pierwiastków mimo iż rosną w odpowiednio nawiezionej i bogatej w składniki pokarmowe glebie, odpowiedź jest prosta. Gleba ta, a i być może woda którą podlewasz rośliny, miała nieodpowiedni odczyn pH. Odczyn pH czyli odczyn kwasowości gleby, odpowiada za przyswajalność pierwiastków przez rośliny. Gdy gleba ma zbyt wysoki lub zbyt niski odczyn pH, wtedy niektóre pierwiastki stają się przez nie niemożliwe do pobrania i stąd właśnie pojawiają się niedobory.

Blog kategorie
Blog chmura tagów
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl